चालु आर्थिक वर्षको पाँच महिनामा ५ खर्ब ७९ अर्ब रुपैयाँ व्यापार घाटा

चालु आर्थिक वर्षको पाँच महिनामा ५ खर्ब ७९ अर्ब रुपैयाँ व्यापार घाटा : Icon Khabar

काठमाडौँ, पुस ८ । चालु आर्थिक वर्षको साउनदेखि मंसिरसम्म वस्तु व्यापार घाटा ५ खर्ब ७९ अर्ब १५ लाख रुपैयाँ पुगेको छ । गत वर्ष सोही अवधिमा व्यापार घाटा ५ खर्ब ९७ अर्ब ४४ करोड १९ लाख रुपैयाँ थियो ।

भन्सार विभागका अनुसार सबैभन्दा बढी भारतसँग ३ खर्ब ५२ अर्ब ७६ करोड ८५ लाख रुपैयाँ व्यापार घाटा छ । चालु आर्थिक वर्षको पाँच महिनामा भारतबाट ३ खर्ब ९४ अर्ब ८० करोड रुपैयाँ बराबरको वस्तु आयात गरिएको छ भने ४३ अर्ब ३ करोड रुपैयाँ बराबरको वस्तु निर्यात गरिएको हाे ।

चीनसँग १ खर्ब २४ अर्ब ५८ करोड ७७ लाख रुपैयाँले व्यापार घाटा रहेकाे विभागकाे तथ्या‌ंक छ । चालु आर्थिक वर्षको साउनदेखि मंसिरसम्म १ खर्ब २५ अर्ब ६२ करोड १२ लाख रुपैयाँको वस्तु आयात गर्दा १ अर्ब ३ करोड ३४ लाख रुपैयाँको वस्तु निर्यात गरिएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Published Date: 24 December 2023
Website | + posts