बिना कण्डमको प्रयोग पनि गर्भ नरहने गरि यौन सम्पर्क राख्न सकिन्छ। तर कसरि ?

बिना कण्डमको प्रयोग पनि गर्भ नरहने गरि यौन सम्पर्क राख्न सकिन्छ। तर कसरि ? : Icon Khabar

काठमाडौँ, फागुन १२ । गर्भ नरहन इम्लानटको प्रभावकारिता ९९.९५ प्रतिशत, कपरटिको ९९.२० प्रतिशत छ भने तिन महिने सुई को ९७ प्रतिशत छ ।कण्डम नियमित रूपमा सही तरिकाले प्रयोग गर्दा यसको प्रभावकारिता ९८ प्रतिशत सम्म हुन सक्छ ।

तर सामान्य रूपमा प्रयोग गर्दा ८५ प्रतिशत सम्म देखिएको छ । बाह्य स्ख”ल”नको विधिलाई सही ढङ्गले प्रयोग गर्दा यसको प्रभावकारिता ७३ प्रतिशत सम्म मात्र हुन्छ ।वीर्य स्खलन योनी भित्रै भएको स्थितिमा पनि गर्भ धारणका लागि डिम्ब निष्कासनको समयसँग तालमेल मिल्नु आवश्यक छ ।

श्रीमान् कत्तिको अभ्यस्त छन् यस कुराले पनि प्रभाव पार्छ । वीर्य स्खलन हुनु ठिक अघि योनीबाट लिङ्ग झिक्ने विधि अपनाए पनि अभ्यस्त नभएका व्यक्तिका लागि यो तरिका अपनाउन गाह्रो हुन्छ ।

अब वीर्य स्खलन हुने लाग्यो भनेर राम्रोसँग थाहा नपाउँदा लिङ्ग झिक्न ढिलो भई वीर्य योनी भित्रै या योनी खेत्रमा खस्न सक्छ । यस्तो अवस्थामा पनि अवलम्बन गरिएको विधि काम नलाग्ने भई दिन्छ ।

त्यस बाहेक उत्तेजनाको श्रोत जे सुकै भए पनि यौन उत्तेजना भए पछि अलिकति रस लिङ्गको टुप्पामा देखिन्छ । यसमा सामान्यतया शुक्र किट हुदैँन । त्यसैले सामान्य अवस्थामा सम्पर्कबाट गर्भ रहदैन । तर कतिपय अवस्थामा यदि केहि समय पहिले हस्त मैथुन गरेर वा यौन सम्पर्क गरेर वीर्य स्खलन गरेको भए गर्भ रहने सम्भावना ज्यादै रहन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
484
+1
37
+1
51
+1
40
+1
99
Published Date: 24 February 2023
Website | + posts