भारतीय कम्पनीसहित थप दुई कम्पनी कालोसूचीमा

भारतीय कम्पनीसहित थप दुई कम्पनी कालोसूचीमा : Icon Khabar

काठमाडौं, पुस १२ । सरकारले आयोजनाको म्याद पूरा नगर्ने निर्माण कम्पनीलाई कारबाही गरेको छ । प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयभित्र रहेको सार्वजनिक खरिद अनुगमन कार्यालय (पीपीएमओ)ले बुधबार औपचारिक रुपमा यी कम्पनीलाई कालोसूचीमा राखेको हो ।

कार्यालयको निर्णयबमोजिम मध्य पहाडी राजमार्ग (पुष्पलाल) खण्डभित्र सञ्चालित एक कम्पनी र पोखरा नगरपालिकाको कार्यक्षेत्रमा रहेको अर्को एक कम्पनीलाई क्रमशः तीन र दुई वर्षका लागि कालोसूचीमा राखिएको छ । सडक विभागअन्तर्गतको कुश्मा, पर्वत र पोखरा महानगरपालिकाको केन्द्रीय पहाडी निर्देशनालय राजमार्ग कार्यालयको सिफारिसमा यो निर्णय भएको हो ।

कालोसूचीमा परेका कम्पनीहरूमा भारतीय नागरिक आदित्य सितानीको नेतृत्वमा रहेको एमपी सितानी एन्ड सन्स वेस्ट इन्डिया, बंगाल रहेको छ । MP/SCF/ECC JV अन्तर्गत सञ्चालित सुर्खेतको वीरेन्द्रनगरमा रहेको यो कम्पनीलाई तीन वर्षको लागि प्रतिबन्ध लगाइएको छ । साथै, सूर्या कन्स्ट्रक्सन प्रा. सूर्यबहादुर खड्काको अध्यक्षतामा सुर्खेत र इलाइट कन्स्ट्रक्सन प्रा. सुरेन्द्रराज पौडेल नेतृत्वको सुकेधारा काठमाडौं पनि तीन वर्षको प्रतिबन्धमा परेको छ ।

त्यसैगरी, भावेश बोहराको नेतृत्वमा रहेको मोरङ विराटनगरस्थित भूमि इन्फ्रास्ट्रक्चर प्रालि दुई वर्षका लागि कालोसूचीमा परेको कम्पनीको सूचीमा परेको छ । कालोसूचीको अवधिमा यी कम्पनीहरू कुनै पनि सार्वजनिक खरिद प्रक्रियामा भाग लिन अयोग्य छन् भनी कार्यालयले स्पष्ट रूपमा भनेको छ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Published Date: 28 December 2023
Website | + posts