सेतो पुतलीबाट जोगिन आँखा चिकित्सकले आग्रह

सेतो पुतलीबाट जोगिन आँखा चिकित्सकले आग्रह : Icon Khabar

गोरखा, वैशाख ३० । गोरखामा दुई दिन यता सेतो पुतली देखिन थालेपछि यसबाट जोगिन आँखा चिकित्सकले आग्रह गरेका छन् । बिहीबारदेखि आँखा उपचार केन्द्रमा शापुका बिरामी आउन थालेका गोरखा आँखा उपचार केन्द्रका बालकृष्ण पोखरेलले बताए।

गोरखा दरबार क्षेत्रमा सेतो पुतली (शापु) को हुल देखिएको छ । मन्दिरमा आउने बालबालिकाहरू यसबाट प्रभावित हुने गरेका गोरखा दरबार हेरचाह अड्डाका प्रमुख विष्णुप्रसाद पाठकले जानकारी दिए।

मन्दिरमा जहाँतहीँ विषालु पुतली देखेर भक्तजनहरू डराउने गरेका छन् । ‘सेतो पुतलीको झुसले आँखाको ज्योति नै गुम्न सक्ने आँखा चिकित्सकहरूको भनाई रहँदै आएको छ । खतरनाक पुतली मन्दिरभरि देखेपछि सबै डराएको देखिन्छ ।

सेतो पुतलीको झुस आँखामा परेमा त्यसले सिजनल हाइपरएक्यूट प्यान युभिट्स (शापु) नामको आँखाको संक्रमण गराउँछ । यसले आँखाको ज्योतिसम्म गुमाइदिन सक्ने हुनाले बचेर पूजाआजा गर्न गोरखा दरबार हेरचाह अड्डाले अनुरोध गरेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Published Date: 12 May 2024
Website | + posts