संसद बैठकको कार्यसूची तयार गर्न गृहकार्य सुरू

संसद बैठकको कार्यसूची तयार गर्न गृहकार्य सुरू : Icon Khabar

काठमाडाैं, पुस २२ । प्रतिनिधिसभा बैठकले संसद बैठकको कार्यसूची तयार गर्न गृहकार्य गरेको छ । एक महिनाको गृहकार्य सकिएपछि शुक्रबार सभामुख देवराज घिमिरेले प्रमुख दलका सचेतकसहित संसद सचिवालयले तयार पारेको कार्यसूचीको मस्यौदा प्रस्तुत गरेका थिए ।

सभामुखले कार्यतालिका अनुसार संसद बैठक सञ्चालन भए प्रभावकारी रुप लिन सक्ने भन्दै सांसदहरुको पहलमा एजेण्डामाथि छलफल गरे । संसद सचिवालयले तयार पारेको प्रस्तावमा समितिको बैठक हप्तामा तीन दिन बस्ने उल्लेख छ । प्रतिनिधिसभाको हिउँदे अधिवेशनमा प्रि-बजेट छलफलको तयारी पनि गरिएको छ ।

गणपूरक संख्या नपुगेकाले प्रायः अवरोध हुने संसदीय समितिहरूको अनियमित कामका कारण विधेयकहरू अलपत्र परेका छन् र यी समितिहरूमा राम्ररी परिभाषित एजेन्डाहरूको आवश्यकता परेको छ। संसद सचिवालयले सांसदहरुलाई मनमानी ढंगले उपत्यका छाड्न नदिन कार्यतालिका पालना गर्नुपर्नेमा जोड दिएको छ ।

संसद् सचिवालयको विश्लेषणले संसदीय अधिवेशन र समितिको बैठकको अनुशासित कार्यतालिका कायम गर्नाले जनताको आवाजको निरन्तर प्रतिनिधित्व हुने देखाएको छ । यसबाट कानून निर्माण र कानुनी मामिलाहरूको निरीक्षणमा संसदको प्रभावकारितामा वृद्धि हुने अपेक्षा गरिएको छ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Published Date: 07 January 2024
Website | + posts