उत्तर कोरियाले ह्याक गर्‍यो दक्षिण कोरियाको चिप कम्पनीको सिस्टम

उत्तर कोरियाले ह्याक गर्‍यो दक्षिण कोरियाको चिप कम्पनीको सिस्टम : Icon Khabar

सियोल, फागुन २२ । दक्षिण कोरियाको चिप उपकरण बनाउने कम्पनीको सिस्टम उत्तर कोरियाले ह्याक गरेको छ । दक्षिण कोरियाको जासुसी एजेन्सीका अनुसार उत्तर कोरियाली ह्याकरहरूले दक्षिण कोरियाली चिप उपकरण निर्माताको सिस्टम ह्याक गरेका हुन् ।

प्योङयाङले आफ्नो हतियार कार्यक्रमहरूको लागि अर्धचालकहरू बनाउन खोजिरहेको बेला यो ह्याक गरिएको नेशनल इन्टेलिजेन्स सर्भिस (एनआइएस) ले जनाएको छ । राष्ट्रपति युन सुक येओलले उत्तर कोरियाले आगामी चुनावमा हस्तक्षेप गर्न साइबर हमला जस्ता उत्तेजक गतिविधि गर्न सक्ने चेतावनी दिएको एक महिनापछि यो घटना बाहिर आएको हो ।

गत वर्ष पनि उत्तर कोरियाले राष्ट्रपति युनका सहयोगीको इमेल ह्याक गरेको थियो । ‘हामी विश्वास गर्छौं कि उत्तर कोरियाले प्रतिबन्धका कारण तिनीहरूलाई खरीद गर्न कठिनाइहरूको सामना गर्दा सम्भवतः आफ्नै सेमिकन्डक्टरहरू उत्पादन गर्ने तयारी गरिरहेको हुन सक्छ,’ उसले एक विज्ञप्तिमा भन्यो । उसका अनुसार प्योङयाङको प्रयासहरू उपग्रह र मिसाइलहरू लगायतका हतियार कार्यक्रमहरूको लागि चिप्सको आवश्यकताबाट प्रेरित भएको देखिन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Published Date: 05 March 2024
Website | + posts